Ako si vybrať PC

Výkon PC

Urobte si jasno, aký softvér budete na PC prevádzkovať. Väčšinou sa jedná o bežný kancelársky SW ako MS Office, StarOffice, ďalej potom rôzne druhy výučbových programov, nevyhnutný antivírusový program a prípadne grafický SW ako ZONER Callisto, CorelDraw atď. Pre tieto aplikácie vám stačí aj to najlacnejšie PC v našej ponuke s dvojjadrovým procesorom Intel Core2Duo a nemá cenu utrácať za drahšie varianty.

Ak budete na PC prevádzkovať skôr multimediálne a grafický SW, oplatí sa siahnuť po počítačoch s procesormi Intel i3 a i5.

Pre ľahšie rozhodovanie vám ponúkame možnosť si PC zadarmo otestovať s vaším SW.

V každom prípade nemá cenu nakupovať predimenzované zostavy, ktoré nevyužijete.

 

Prevedenie PC

Počítače sa najčastejšie vyrába v prevedení desktop SFF (Small Form Factor) a tower.

Pokiaľ nemáte špeciálne stoly pre uloženie PC v prevedení tower, uvažujte o kúpe desktopu SFF.

Desktop má malé rozmery, dá sa postaviť aj na výšku a na stole vám nezaberá veľa miesta, zvlášť ak sa umiestni za monitor.

Ľudia si často myslia, že desktopy sú oproti towerům nejako ochudobnené, ale nie je to tak. Väčšinou majú len nižší výkon zdroja a menšie možnosti pridania rozširujúcich kariet. V praxi sa však do PC pridáva maximálne rozširujúci port grafickej karty a to nie je u desktopu problém.

Prevedení tower sa však nevyhnete v prípade, že si kupujete grafickú stanicu, v ktorej sú výkonné grafické karty.

 

Príslušenstvo PC

klávesnice, myši – v štandarde vybavujeme PC klávesnicami a myšami od firmy Genius. Ak nepotrebujete k práci nejakú extra multimediálnu a špeciálnu klávesnicu, toto príslušenstvo nemusíte riešiť, vydrží vám veľmi dlho.

rozširujúci port grafickej karty – ak máte PC pripojený k projektoru, potrebujete dva výstupy na monitor. Tento problém je ľahko riešiteľný pomocou rozširujúcich kariet. U nás túto kartu získavate zadarmo, stačí sa zmieniť v objednávke.